2018-01-17 Dzukija – Lietuvos rytas, 2018-01-18 Žalgiris – Lietuvos rytas

,,Šį sezoną Karaliaus Mindaugo Taurė vyks Klaipėdoje“. Dar gruodžio mėnesį išgirdus šią naujieną rytfanius apėmė dvejopos nuotaikos: vieni sakė, jog bus smagus savaitgalis mums patinkančiame mieste, o kiti nusiminė, kad teks važiuoti į tolimiausią tašką krepšinio žemėlapyje, kas reiškia, jog išvyka bus brangesnė. 


Vis tik raginome visus kuo anksčiau įsigyti bilietus į finalinį ketvertą. Bilietų kaina jau iš pat pradžių buvo tikrai nemaža, o ilgiau delsę turėjo dar labiau papurtyti savo pinigines. Po praeito sezono dalis rytfanių pusiau juokais laukė, kol praeisime ketvirtfinalį. Rungtynės su Utena parodė, kad nerimauti buvo dėl ko. 


Komanda sugebėjo patekti į finalinį ketvertą ir nesugriovė mūsų savaitgalio planų. Pusfinalio mačo laikas – 14:00 val., o tai reiškia, jog iš Vilniaus turime pajudėti labai anksti. Norėdami Klaipėdą pasiekti anksčiau, jau 9 val. ryto susirenka 40 rytfanių ir iš sostinės pajuda pajūrio link. Nuotaikos autobuse puikios: groja seniai pamėgti gabalai, dalinamasi vakaro planais Klaipėdoje ir diskutuojama apie KMT turnyrą. Prieš Kauną darome pirmąjį sustojimą ir... autobusas sugenda. Nebeužsiveda. 


Vairuotojas palaukia... bando antrą, trečią kartą. Niekaip. Kuo greičiau reikalaujame pakaitinio autobuso. Pasidarome bendrą nuotrauką, ant padangos pastatome muzikos grotuvą ir laukiame kito autobuso. Po daugiau nei valandos persikraustome ir kaip įmanoma greičiau bandome pasiekti Klaipėdą.


Suprantame, kad į mačo pradžią niekaip nebespėsime. Todėl 10 rytfanių, savo keliais į Klaipėdą atvykę jau penktadienį, kartu su keliolika Vakarų Bangos atstovų palaikyti „Lietuvos Rytą“ pradeda be mūsų. Atvykstame į antrą kėlinį ir palaikymas įgauna naują kvėpavimą. Komanda iškovoja kelialapį į taurės finalą, o mes keliaujame į nakvynės vietą. Važiuojant ant gatvės pamatome žalius zuikius, sustojame juos pakelti, tačiau šie labai greitai nurūksta priešinga kryptimi. 


Rytfaniai Klaipėdoje bazuojasi per dvi skirtingas nakvynės vietas, o vakare visi keliaujame į miesto centrą. Žiūrime šviesų šou, dainuojame, okupuojame vietinius barus – iš vaizdo mieste atrodo, jog į KMT atvyko tik vilniečiai, nes kitų klubų sirgalių išvis nematyti. Besidarant nuotrauką su ,,Rytas Ultras“ vėliava vienas iš praeivių netikėtai užtraukia daina ,,Trys gražiausios spalvos yra...“.


Sekmadienio rytą dėliojame visos dienos planus. Reikia pavalgyti, aplankyti mūsų triBūnos nario Lino žūties vietą, nukeliauti prie jūros ir eiti į areną. Kadangi vilniečiai pinigų neskaičiuoja, tai visur keliaujame su taksi, vairuotojai jau mus pažįsta ir juokais klausia: „Kiek čia važinėsite iš kiemo į kiemą?“. Nusprendėme, kad Klaipėdoje su taksi visur galima nuvažiuoti „už trajaką“. Taip ir važinėjome... 


Tradicinis savaitgalio klausimas kiekvienam sutiktam klaipėdiečiui buvo „tai ką galvojate apie Girdžiūną ir Butkevičių?“. Atlikę šią apklausą, galime padaryti rimtą išvadą, jog ne visus klaipėdiečius paveikė ta psichozė ir dirbtinių intrigų kūrimas. Nudžiugino ir tai, kad visi klaipėdiečiai pasirodė sekantys savo klubo naujienas ir palaikantys „Neptūną“. Šia tema negalime tylėti ir mes. Visų pirma – Klaipėdos meras. Nesigaudantis situacijoje ir manantis, jog jo ,,palaikymas“ ir facebooko žinutės Klaipėdos klubui ir jo žaidėjams yra velniškai svarbios. Sugebėti užsidėti žalius marškinėlius, kalbėti visiškus vėjus apie specifinius santykius – V.Grubliauskas pasirodė kaip visiškas klounas, kuris vietoj to, kad toliau palaikytų ,,Neptūną“ ir nešiotų savo miesto marškinėlius, bandė prisigerinti ,,Žalgiriui“. Antra – Girdžiūnas ir Butkevičius. Šie žaidėjai, atsisveikindami su ,,Neptūnu“, nepaisant visų finansinių sunkumų, apie klubą atsiliepė tik gražiausiais žodžiais. „Neptūnui“ atidavė daug metų, o jokių pažadų, kad „niekada nežaisiu komandoje X“ lyg ir neminėjo. Ką ir kiek nušvilpinėti yra kiekvieno asmeninis pasirinkimas, bet mums tokie nušvilpimai pasirodė keisti, ypač po to, kaip teigiamai Mindaugas ir Arnas atsiliepė apie Klaipėdą. 


Grįžtame prie savo nuotykių. Bene trečią kartą važiuojant su tuo pačiu taksistu jo klausiame: ,,O kaip sekasi „Atlantui“?“. Atsakymas buvo paprastas – „chujovai“. Sulyginome V.Lekavičių su G.Vainausku, o savo humoru ir stand-upais O.Surajevui prilygstantis rytfanis (čia tik jis taip galvoja) nusprendė pasirodymą surengti ir vairuotojui. Istorijų/anekdotų kovos įsisiūbuoja, tad plačiomis šypsenomis atsisveikiname su taksistu.


Tačiau pajūryje ne viskas taip linksma... 2010 m. liepos 30 d. prie piliavietės į vandenį įkrito Linas, tada jam buvo 33 metai. Atskubėję gelbėtojai jį ištraukė, tačiau buvo per vėlu - Linas jau buvo miręs. Nemaža dalis dabartinių mūsiškių jo net nepažinojo, tačiau vis tiek visi drauge atvykome į šią vietą, pagerbėme Liną bei pasidalinome prisiminimais. Deja, bet dar iki dabar ši vieta nėra labai saugi, atitvarai yra per maži, o įkritus į vandenį išgyventi šansų lieka labai mažai. Neabejojame, kad vietiniai klaipėdiečiai turėtų suprasti, apie ką mes kalbame.


Gerą pusvalandį pabuvę piliavietėje keliavome prie jūros, o tada į areną. Stebint rungtynes dėl trečios vietos galėjome pamatyti visus KMT minusus... Renginys virtęs visiška komercija. Maksimaliai. Koncertinė scena, kurios aparatūra per pertraukėles groja taip garsiai, jog susišnekėti yra neįmanoma, šališkas renginio vedėjas, milijonai konkursų, žaidėjų apšilinėjimas, kai šalia vyksta koncertas. Panašu, jog kuo toliau, tuo labiau šioje ,,šventėje“ krepšinis tampa tik fonu. 


Kiek mes atsimename, tai vykstant normaliai LKF taurei, žiūrovų nebūdavo mažiau nei vykstant KMT. Kyla klausimas, kam iš rimto taurės renginio daryti kažkokį šou, kur krepšinis lieka nebe toks svarbus? Naiviai tikimės, jog kažkada Lietuvoje vyks normalaus formato taurės rungtynės, kai mums teks nugalėti ir RKL bei NKL klubus, nukeliauti į mažesnius Lietuvos miestelius, tam, kad turėtume teisę varžytis finaliniame ketverte. Taurėje turi dalyvauti visi krepšinio klubai. 


Artėjant finalinėms rungtynėms susiduriame su problema – šalia sėdi nemažai žmonių, įsigijusių bilietus į mūsų sektorių. O kai kurie iš jų netgi vilki „Žalgirio“ atributika ir tai perauga į smulkius konfliktus. Apsaugos vadai pasitaiko supratingi, jie pritaria mums, kad tai yra LKL klaida – nepadaryti išvykos fanams uždaro sektoriaus, t.y. tokio, į kurį kitiems žmonėms bilietai nebūtų pardavinėjami. Turnyro organizatoriai išsprendžia šią problemą, mes liekame sektoriuje, esančiame už mūsų komandos suoliuko, kur ir pradedame palaikymą. Rūkykloje keli piliečiai nusprendžia paskanduoti: „šūdą raudoną“, už ką greitai prigula ant grindinio. Pasirodžius policijai „Žalgirio“ sirgaliai tampa drąsesni ir pradeda badyti pirštais į visus žmones su „Lietuvos ryto“ šalikais, dėl ko keturi rytfaniai rungtynių taip ir nepamato. 


Finaliniame mače prie mūsų prisijungia dar 10 žmonių iš Vilniaus, tad su „Vakarų Banga“ sektoriuje „Rytą“ palaiko virš 70 žmonių. Oponentų iš Kauno - apie 30, kai kurie iš jų kelia šypseną savo apibintuotomis rankomis ir nekoordinuotais judesiais. Nepaisant sunkios rungtynių pradžios, tribūnose kovą akivaizdžiai laimime mes. Mūsų komandos žaidimo taktika nesikeičia, svaidome tritaškius, komandos centras net nebando lįsti į baudos aikštelę, tad antroje rungtynių pusėje „Žalgirio“ klubas įrodo savo pranašumą. Pajutę pergalę aktyviau komandą palaiko ir eiliniai „Žalgirio“ sirgaliai. 


Padėkojame komandai už kovą ir keliaujame Vilniaus link. Su daug daugiau sustojimų nei planuota šiaip ne taip pasiekiame Vilnių, kur mus pasitinka apsnigti keliai.
Dabar rinktinių pertrauka po kurios laukia išvyka į Prienus. Dar vienas B Tribūnos šou, prisijunk!



2023 m. balandžio 5 d.
Pagaliau sulaukėme išvykos savaitgalį! Ir tai buvo geriausia išvyka šiais keistais 2020-ais. Nors šį sezoną Klaipėdos ekipa tikrai nekelia didelio ažiotažo, bet pajūrio link susiruošė autobusas, mikras ir dar atskiri mašinų ekipažai. Viso šeštadienį Rytui paskyrė apie 70 rytfanių ir 5 Dzūkų Tankai. Kelionė prasidėjo ramiai, iš Vilniaus išvykstame likus kiek mažiau nei 5 valandoms iki rungtynių, tad laiko turime į valias ir galime niekur neskubėti. Iš vakaro vieno piliečio sugalvota idėja į išvyką pasiimti “Auksinio proto” knygą išgvildenama iki tiek, kad 10 rytfanių žaidžia visiškai laidos formatui identišką protmūšį, kurį netikėtai laimi... pačios knygos savininkas. Pasibaigus šiai atrakcijai kiekvienas panyra į savo veiklą - kas žiūri Liverpulio derbį, kas tiesiog diskutuoja apie įvairias aktualijas, pradedant rinkimais ir viltimi, jog Vilniaus balsai pakeis vyriausybę, baigiant mūsų klubo reikalais, kurių pastaruoju metu nutiko nemažai. Klaipėdą pasiekiame su keliomis stotelėmis, prie arenos mūsų jau laukia keli ekipažai atvykę savais keliais, tad visiems be trikdžių suėjus į areną, įsikuriame M sektoriuje. Paskutiniai du mūsiškiai sektorių pasiekia vos prieš finalinį švilpuką, bet pykti ant jų negalim. Jie ką tik pajūryje įveikė 47 km. ultramaratoną ir iškart po jo keliavo ne ilsėtis, o į pirmas eiles palaikyti mūsų klubo. Pasirinktas baltas dresscode'as atrodo tiesiog puikiai, o visas sektorius šviečia iš tolo. Kurti palaikymą tokioje arenoje, kuri dar pernai kai kurių ekspertų buvo krikštijama kaip geriausia atmosfera Lietuvoje yra itin lengva, nes vietiniai labai pasyvūs. Panašu, jog Klaipėdos gloryhunteriai greitai nurimo, per visas rungtynes arena nė karto vieningai neužtraukia jokios skanduotės, pats žiūrovų skaičius irgi nedidelis. Apie 20 Vakarų Bangos narių arenoje atrodo kaip atskira respublika, egzistuojantys tik sau, nors retkarčiais sugebėjo suskambėti neblogai. Tuo tarpu mūsų sektorius iš visų jėgų stengiasi nuo pirmų sekundžių, o kai kurios skanduotės net kėlė šiurpuliukus. Įdomus momentas nutiko 3-iajame kėlinyje, kuomet su įstrižai nuo mūsų, virš komandos suoliukų sėdinčiais, apie 10 Ryto fanų, nusprendžiame atlikti skanduotę “Pirmyn, vilniečiai”. Pavyko tiesiog puikiai, o komanda galėjo jaustis lyg žaisdami namuose net ir 300km nuo Vilniaus. Beje, būtent po šios skanduotės klaipėdiečiai sukėlė didžiausį garso lygį arenoje, bandydami mus užtildyti, turbūt vietiniams buvo šiek tiek gėda, jog tiek žaidimas, tiek palaikymas vyksta visiškai į vienus vartus. Vizualinį palaikymą viso mačo metu pagyvino 4 mojuojamos vėliavos, po mačo dar vienas galingas “pirmyn vilniečiai” ir su šypsenomis išsiruošėme į kelionę namo. Vakarėlis įsisiūbavo po pirmo sustojimo, kuomet lauke buvo atgaivintas kiek primirštas rytfanių žaidimas, kuris reikalauja drąsos ir sėkmės. Hardcorinių dalyvių netrūko, o nuotykiai persikėlė ir į autobusą. Antroji kelionės dalis buvo kiek ramesnė – vyko, naujokų, ir ne tik, kalbinimas autobuso priekyje. Kelios kelionės valandos pralėkė labai greitai ir prieš vidurnaktį pasiekiame Vilnių. Išvyka buvo tikrai įspūdinga ir įsimintina, tiek Ryto fanų tolimiausiame LKL taške dar niekada nebuvo. Ačiū visiems keliavusiems ir toliau taip galingai judam išvykose!
2023 m. balandžio 5 d.
Galima grįžti prie penktadieninės išvykos. Visų nuostabą vėl kelia išvykos laikas – darbo diena, 18:30. Kodėl šitos rungtynės negalėjo vykti šeštadienį arba sekmadienį? Kodėl Alytuje surengtos krepšinio rungtynės, kai beveik tuo pačiu metu Alytuje savo rungtynes žaidžia daug populiaresnė miesto futbolo komanda „Dainava“? Vis tik, į išvyką vėl surenkamas neblogas žmonių skaičius – viso į Alytų susiruošė 60 rytfanių. Autobuse netyla diskusijos apie artėjančius rinkimus, vis tik keliaujame į partijos „Lietuva – visų“ būstinę. Besijuokiant iš lazdos partijų bei LRT debatuose matomų perliukų, sužinome, jog viešai pasirodė basketnews podkastas, kuriame kalbinamas Jarutis. Tai dar labiau įaudrina diskusijas apie jau prieš tai mūsų aptarus įvykius. Besiverždami pro Alytaus tvarkomas gatves, šiaip ne taip, pasiekiame areną. Ech, ta Alytaus „Dzūkija“. Šioje arenoje galingą palaikymą galėtume kurti ir dešimtyje. Žiūrovų labai mažai, o dalis iš jų, pasidabinę Ryto komandos atributika. Raudona spalva dominavo tribūnose, tačiau aikštėje komandai sekėsi sunkiau. Atrodo, jog išvykose komanda vis dar nepagauna reikiamo nusiteikimo, bet svarbiausia, jog iškovojama pergalė ir lygoje toliau žengiame pirmojoje pozicijoje. Viso mačo metu triBūna juda labai smagiai, finišuojame dar vienu „Pirmyn, vilniečiai“, į kurį skuba prisijungti ir trenerių štabas. Kaip smagu tai matyti! Po rungtynių pasitinkame komandą - verta paminėti aplodismentų vertus mūsų legendų Artūro Jomanto ir Simo Jasaičio pasirodymus aikštėje. Lauke Artūras nustebina ir tuo, jog vis dar dėvi mūsų klubo atributiką. Pasilabinę su komanda skubame į kitą Alytaus miesto pusę, mat reikia pasveikinti DT su įspūdinga Dainavos pergale. Kelionė atgal pasižymėjo išskirtinai geromis nuotaikomis – galime pasidžiaugti, jog išvykoje buvo tikrai nemažai naujokų, kuriems tai vos pirmosios išvykos. Į eterį grįžęs Staučė FM sėkmingai pakalbina kelis iš jų, taip pat su svečiu „X“ įvyksta kol kas įspūdingiausias freestylo battle‘as RU autobuse bei diskusijos apie istorines Lietuvos fanscenos peripetijas. Už dviejų savaičių turėsime pirmą išvyką savaitgalį. Į Klaipėdą - šeštadienį. Ar jaunas, ar senas, ar turi šimtą ar dvi išvykas – registruokis jau dabar ir pasiaučiam pajūryje kartu . Vamos!
2023 m. balandžio 5 d.
Praeitą sezoną Monake besilankę rytfaniai susižavėjo žydrąja pakrante, tad šįkart nusprendžia savo išvyką pradėti, dar likus keturioms dienoms iki mačo. Ankstyvą sekmadienio rytą geromis nuotaikomis savo kelionę Vilniaus oro uoste pradeda trys rytfaniai. Nicą jie pasiekia puikiomis nuotaikomis. Pasimėgavę poilsiu Žydrojoje pakrantėje, išsimaudę ir aktyviau praleidę laiką, užkilę į aukštesnes įkalnes bei prasibėgę žymiąja Promenade des Anglais pėsčiųjų alėja, rytfaniai sulaukia mačo dienos, o kartu ir pastiprinimo iš Vilniaus. Deja, rytas prasideda nekokiomis naujienomis, mat atskridę draugai, norėdami iš oro uosto pasiekti Nicos centrą, susiduria su šiokiais tokiais keblumais. Pasirodo, Nicoje tądien joks viešasis transportas nevažiuoja – vyksta streikai. Tokios naujienos mūsų išties nepradžiugina, mat pradedame sukti galvas, kokiu būdu pasieksime Monaką. Laimei, regioniniai traukiniai važiuoja, kaip įprastai, tad be problemų pasiekiame kelionės tikslą. 18 laipsnių šiluma bei nuostabūs gamtos vaizdai pakerėja visus triBūniečius, tad miestą puošdami mūsų lipdukais nepastebimai pėsčiomis kalnuotomis vietovėmis sukariame daugybę kilometrų. Užkandę ir pailsėję prie arenos susitinkame su likusiais juodai baltai raudonais bei patraukiame į arenos vidų. Apsaugos darbuotojams nepatinka tai, kad patys išsirenkame sau patogiausią sektorių ir ten išsikabiname vėliavas, tad įvyksta trumpas konfliktas su policijos pareigūnais. Bandome paaiškinti, kad praeitą sezoną rungtynes stebėjome tame pačiame sektoriuje ir tai niekam neužkliuvo, tačiau derėtis pareigūnai nėra linkę, mat tas sektorius priklauso penkiems „aktyviems“ Monako fanams, kurių keli su pliušinėmis vištomis ant galvų be paliovos kėlė didelį triukšmą (vienas vištgalvis viso mačo metu pūtė dūdas), taip bandydami sukelti kuo daugiau diskomforto „Ryto“ žaidėjų suoleliui. Tad teko nusileisti mus į komisariatą jau išvežti besirengiantiems pareigūnams ir įsikurti tiesiai už savo komandos. Mačo metu „Rytą“ aktyviai palaikė keturiolika rytfanių, o šalimais esantį sektorių juodai baltai raudonomis spalvomis nudažo dar keliasdešimt sėdinčių „Ryto“ sirgalių. Panašu, kad streikuoja ne tik prancūzai, bet ir mūsų komandos žaidimas, tad tribūnoje dažnai suskamba naujausia mūsų daina: „Kas benutiktų...“. Parodome komandai, kad visada ją palaikysime, o po nesėkmingai pasibaigusio mačo žaidėjai atsako, prieidami prie mūsų sektoriaus ir spausdami kiekvienam rankas. Po rungtynių nuskubame į traukinių stotį, ketindami grįžti atgal į Nicą. Bet ir čia sulaukiame staigmenos - dėl streiko traukiniai šiandien nebevažiuoja. Kaip vėliau paaiškėja, taip pat ir autobusai. Kelias val. prasivaikščioję, beieškodami transporto, galiausiai su vietinių pagalba susiorganizuojame didesnį taksi automobilį, kuris už 120 Eur nuveža mus į už 21 km nuo Monako esančią Nicą. Išsimiegoję ir atsisveikinę su saulėtu pajūriu, paliekame Nicą ir keliaujame namo, kur jau po kelių dienų toliau palaikome „Rytą“ LKL mače su Šiaulių ekipa.
Daugiau įrašų
Share by: